Pasowanie Pierwszoklasistów

2022-11-28 12:48:19 (ost. akt: 2022-12-01 12:28:25)

23.11.2022 r w naszej szkole odbyło się niezwykłe wydarzenie – Pasowanie Pierwszoklasistów. Na sali gimnastycznej gościliśmy uczniów klas pierwszych wraz z rodzeństwem i rodzicami na spotkaniu integracyjnym pod hasłem: „Sportowe potyczki na wesoło”. Roześmianych gości przywitała pani Dyrektor Agnieszka Augustynowicz. Zaprosiła dzieci do wspólnego zaśpiewania piosenki „Na dobry początek”. Następnie życząc dobrej zabawy dała sygnał do rozpoczęcia sportowych zmagań.

W szranki stanęli reprezentanci trzech klas pierwszych. Dzieci wraz z rodzicami z niecierpliwością oczekiwali na swoją kolej w poszczególnych konkurencjach, takich jak: slalom z piłeczką pingpongową na łyżce, bieg slalomem z piłką między kolanami, niesienie dziecka w dowolnej pozycji, które zakończyły się bitwą na kule śniegowe z gazet pomiędzy uczniami a ich rodzicami. Takiego zaangażowania rodziców dawno nie widzieliśmy. Dobry humor nie opuścił nas nawet podczas sprzątania. Pierwsze miejsce we wszystkich konkurencjach zdobyła... klasa pierwsza!
Tego dnia nie mogło być inaczej.
Ostatnim zadaniem było pokonanie kolorowego toru przeszkód, na końcu którego pani Dyrektor poprzez dotknięcie ogromnym, zaczarowanym ołówkiem ramienia każdego dziecka zamieniała go w prawdziwego Ucznia. Na dowód czego dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodki upominek ufundowany przez Radę Rodziców.
Po sportowych zmaganiach uczniowie klas I wraz z wychowawczyniami i rodzicami udali się do swoich klas na słodki poczęstunek, który skończył się wesołą biesiadą.
Te ważne chwile związane ze szkołą utkwią im na długo w pamięci. Na pewno Uczniowie będą starali się swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość Rodzicom i Nauczycielom.
Imprezę integracyjną uwieczniła na zdjęciach wyjątkowa młoda osoba z ogromnym talentem do fotografowania uczennica klasy 7a Natalia Baranowska współpracując z profesjonalistką w swoim fachu p. Bożeną Bartniczuk w ramach koła fotograficznego KADR z cyklu zajęć # LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.
Organizatorki uroczystości:
Wychowawczynie: Barbara Cimoszyńska