Wycieczka szkolna - Olsztyn

2022-10-04 11:08:58 (ost. akt: 2022-10-04 11:30:16)

W piątek 30 września 2022r. uczniowie klasy 5a i 6c wybrali się na wycieczkę szkolną z okazji „Dnia Chłopaka” do Olsztyna. Pierwszą atrakcją jaka czekała na młodzież była projekcja dydaktyczna w olsztyńskim Planetarium nt. „ Ziemia w Układzie Słonecznym”. Następnie uczniowie powędrowali do Muzeum Warmii i Mazur, gdzie w skupieniu wysłuchali krótkiej opowieści o tym, jak zmieniał się ubiór mieszkańców naszej krainy na przestrzeni lat. Podczas warsztatów plastycznych mieli okazję wykonać zakładkę do książki oraz odbić na lnianej serwecie motyw jelenia. Na koniec uczestnicy wycieczki podzieleni na grupy trafili do różnych pokojów zagadek, gdzie w ciągu 60 minut musieli rozwiązać wiele łamigłówek, aby się z nich wydostać. Uczniowie musieli wykazać się sprytem, spostrzegawczością oraz dobrą współpracą w grupie. Wycieczka dostarczyła naszej młodzieży zarówno wszechstronnej wiedzy jak i wielu niezapomnianych wrażeń.