Dzień Języków Obcych

2022-10-04 11:01:56 (ost. akt: 2022-10-04 11:06:21)

Europejski Dzień Języków Obcych to coroczne święto języków ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. W naszej szkole obchodzimy je aby podkreślić zalety językowej różnorodności Europy oraz propagować uczenie się języków obcych.

Co z tej okazji zrobiliśmy w tym roku? Jak zwykle – bardzo wiele, aby wspólnie świętować różnorodność językową. Uczniowie wszystkich klas – od I do VIII pod kierunkiem swoich nauczycieli języków obcych przygotowali prace projektowe poświęcone nauce języków obcych. Przygotowując się do zajęć zastanawialiśmy się dlaczego warto znać języki obce i czego może nauczyć nas poliglota. Uczniowie klas starszych mieli okazję uczestniczyć w konkursie wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych. Okazało się również, że wielu uczniów samodzielnie uczy się języków obcych korzystając z narzędzi internetowych. Niektórzy zamienili się miejscami ze swoimi nauczycielkami języków obcych i nauczyli nas jak się przedstawić w danym języku, jak policzyć do 20 czy jak zapisać podstawowe zwroty w języku francuskim, norweskim, niderlandzkim, a nawet japońskim czy koreańskim! Oczywiście nie zapomnieliśmy przebrać się tego dnia w barwy narodowe wybranych krajów. Mamy nadzieję, że udało nam się wzajemnie zainspirować do dalszych poszukiwań w dziedzinie nauki języków obcych. Do zobaczenia za rok!