Rajd rowerowy z plenerem fotograficznym

2022-10-04 10:24:47 (ost. akt: 2022-10-04 21:44:49)

30 września w ramach szkolnych imprez z okazji „ Dnia Chłopaka”, wzięliśmy udział w krajoznawczym rajdzie rowerowym (Szczytno-Korpele-Sędańsk-Szczytno). Bardzo dobra pogoda, dobre humory i przeciętne kondycje pozwoliły nam sprawnie pokonać 16 kilometrów trasy, biegnącej wśród przepięknej mazurskiej przyrody.

Rajd rowerowy zorganizowany był przez panią Julitę Matyszczak we współpracy z panią Klaudią Olszynką. Głównym jego celem było poznanie okolicznych miejscowości, integracja klasowa oraz aktywne i kulturalne spędzanie wolnego czasu. Trasa liczyła około 16 km i wiodła przez malownicze okoliczne wsie i lasy. Uczniowie klasy 7A uzbrojeni w aparaty fotograficzne i wyposażeni przez rodziców w prowiant wyruszyli spod szkoły ścieżką rowerową około godziny 8:15 podziwiając rozciągające się widoki.
Na skraju lasu, w leśnej wiacie grillowej czekał na nas zasłużony posiłek i odpoczynek. Wszyscy piekliśmy kiełbaski, pyszne ziemniaki i pianki. Turniej w kometkę rozpalał emocje kibiców.
Wypoczęci i posileni rozpoczęliśmy plenerową sesję zdjęciową. Każdy z uczestników ze swoim aparatem ruszył do "boju". Wszyscy znaleźli coś dla siebie zajmującego. Jedni obserwowali bacznie konie inni zachwycali się okolicznościami przyrody. Przed nami roztaczały się pola, jezioro i piękny las. Około godziny 14:00 wróciliśmy do domu.
Rajd rowerowy z plenerem fotograficznym był fantastyczny i inspiracją dla wszystkich, którzy uwielbiają fotografować... już snujemy plany na kolejny wypad rowerowy.
7A