Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w klasie Ib

2022-10-01 22:20:52 (ost. akt: 2022-10-04 11:01:32)

Jest to święto ustanowione przez Polską Izbę Książki. Jego patronką jest Joanna Porazińska, wybitna pisarka która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Odbiorcami tego święta to przede wszystkim dzieci. Wszyscy bowiem wiemy, że nigdy nie jest za wcześnie aby rozpocząć przygodę z książką. Od dawna wiadomym jest, że czytanie na głos ma dla dzieci ogromne znaczenie. Wpływa ono min. na rozwój dziecka, wzbogaca słownictwo, pomaga w budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi, rozbudza wyobraźnię, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację, rozwija poczucie humoru, wspomaga pamięć. Dlatego 29 września do naszej klasy zawitały mamy, które przeczytały kilka rozdziałów książki Marii Kownackiej „Plastusiowy pamiętnik”. Prezentacja multimedialna przybliżyła uczniom czasy w których uczyli się ich rodzice i dziadkowie. Na zakończenie pierwszaki „wyczarowały” z plasteliny swojego Plastusia. Takie święto warto obchodzić każdego dnia, a jeśli każdy poświęci na nie choćby 30 minut, będzie to duży sukces.