Wolontariusze z SP 3 na tropie Ślimaka Cittaslow

2022-09-27 12:25:46 (ost. akt: 2022-11-24 11:14:35)

W niedzielny poranek 25 września celebrowaliśmy w Szczytnie rozpoczynający się Tydzień Cittaslow. Dzień rozpoczął się warsztatami edukacyjnymi dla dzieci i młodzieży na dziedzińcu Zamku pod hasłem Moje Cittaslow.

Tego samego dnia organizatorzy we współpracy z fantastycznymi Wolontariuszkami z SP 3 Mają Milewską i Zuzią Zwalińską z 8c oraz Leną Wojdowicz oraz Kingą Maciejewską z 8D pod opieką p. Julity opiekuna Samorządu Uczniowskiego zaprosili na dziedziniec zamkowy, na grę terenową, podczas której można było odkrywać tajemnice Zamku. Mapa prowadziła w tajemnicze a zarazem magiczne miejsca zamku w których czekał ślimak Cittaslow i był wskazówką do odgadnięcia wszystkich ciekawych miejsc. Zabawa była przednia dla poszukiwaczy skarbów i fascynatorów historii.
Ideą cittasolw jest m.in.:
* poprawa jakości życia mieszkańców dzięki tworzeniu przyjaznej infrastruktury miejskiej oraz miejsc odpoczynku i rekreacji
* ochrona środowiska naturalnego i promowanie postaw proekologicznych
* dbałość o zabytki, ich renowację oraz estetykę miast
* rozpowszechnianie kultury gościnności poprzez zapewnienie mieszkańcom i turystom bogatej oferty kulturalnej i rekreacyjnej a także promocja tych atutów
* lokalnych produktów i wyrobów, miejscowego rzemiosła oraz kuchni
* eliminowanie barier architektonicznych, utrudniających poruszenie się osobom niepełnosprawnym
* wykorzystanie najnowszych technologii do realizacji celów ruchu „miast dobrej jakości życia”
Wolontariuszkom składamy podziękowania za zaangażowanie i poświęcony czas !!!