Bezpieczna droga do szkoły

2022-09-17 20:33:17 (ost. akt: 2022-09-17 20:37:57)

15 września w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów klas I-III z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Najmłodsi  mieli okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Nasi Goście zwrócili także uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówili  sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci chętnie odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także dzieliły się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi niewłaściwego zachowania się.