Wycieczka do Gdańska

2022-06-05 12:56:40 (ost. akt: 2022-06-05 12:58:17)

W dniu 27 maja 57 uczniów z klas trzecich naszej szkoły odbyło wycieczkę krajoznawczą do Gdańska. Pierwszą atrakcją było Długie Pobrzeże i rejs Galeonem „Lew” po rzece Motława. Następnie zwiedziliśmy najpiękniejsze i najstarsze zabytki Gdańska: Bramę Żuraw, Kościół Św. Jana, Kościół Mariacki, Fontannę Neptuna. Przeszliśmy spacerkiem po ulicy Mariackiej, przy której stoją domy o niezwykłej architekturze, mogliśmy się przekonać jak kiedyś wyglądał Gdańsk. Na Długim Targu dzieci miały okazję kupić piękne pamiątki. Nie zabrakło oczywiście pysznych lodów. Następnie przejechaliśmy do ZOO w Gdańsku - Oliwie, w którym zobaczyliśmy m. in. żyrafy, hipopotamy, kangury, surykatki, słonie i wiele innych egzotycznych gatunków zwierząt. Dla wszystkich uczniów była to niezapomniana wyprawa! Po dniu pełnym atrakcji i wrażeń, droga powrotna nikomu się nie dłużyła.