Wizyta przedszkolaków

2022-04-11 09:24:56 (ost. akt: 2022-04-11 17:33:17)

W marcu mury naszej szkoły odwiedziły 6 latki z przedszkola „Pod Topolą” oraz „Kubusia Puchatka”. Klasa 3a,c,d, 2c, a także klasa I b, c razem z wychowawczyniami - z wielką przyjemnością gościły przedszkolaków w swoich salach lekcyjnych, pokazując im jak uczą się uczniowie.

Wspólnie rozmawiali na temat opieki nad zwierzętami domowymi. Wypełniali przygotowane przez nauczycielki karty pracy. Śpiewali piosenki. Duże emocje wzbudziła obecność niezwykłego gościa - pieska, który ochoczo bawił się z przedszkolakami.
Nauczycielki, które prowadzą świetlicę szkolną zapoznały przedszkolaków z ulubionym miejscem wielu uczniów. To tu mogą po zajęciach lekcyjnych rozwijać swoje talenty. Jednak największą niespodzianką dla nich było uczestnictwo w grach edukacyjnych, przygotowanych przez Panie i "świetliczaki".
Natomiast na sali gimnastycznej mogły sprawdzić swoją sprawność fizyczną oraz koordynację ruchową pokonując tor przeszkód. Umożliwiono również zwiedzanie innych pomieszczeń znajdujących się na terenie szkoły: biblioteki, gabinetu pielęgniarki, sekretariatu, stołówki.
Przed opuszczeniem naszej szkoły przedszkolaki zostały obdarowane własnoręcznie wykonanymi przez uczniów zakładkami do książek oraz dyplomami. Dla maluchów było to nie lada przeżycie, ponieważ niektóre z nich po raz pierwszy przekroczyły próg szkoły. Wizyta ta miała na celu adaptację i integrację przedszkolaków ze szkołą jako przyszłych uczniów klas I.