W geście Solidarności z Ukrainą

2022-03-15 07:23:03 (ost. akt: 2022-03-24 12:23:32)

"Nie liczy się to, ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz."

Od wtorku 01.03.2022 nasza Szkoła przyłączyła się do akcji wspierania uchodźców z Ukrainy. Uczniowie, ich Rodzice, Pracownicy szkoły oraz mieszkańcy pobliskich rejonów naszego miasta, poruszeni aktualną sytuacją za wschodnią granicą, postanowili pomóc osobom uciekającym do Polski przed wojną na Ukrainie oraz tym, którzy zdecydowali się pozostać w swojej ojczyźnie, by bronić jej przed rosyjskim atakiem.
W ramach solidarności z mieszkańcami dotkniętej wojną Ukrainy w naszej szkole została zorganizowana zbiórka darów. Podczas akcji zostały zebrane najpotrzebniejsze rzeczy dla osób przebywających na terytorium Polski, w naszym mieście Szczytno oraz na terenie samej Ukrainy.
Gorąco dziękujemy wszystkim Wolontariuszom, Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom za wsparcie naszej akcji zbierania rzeczy dla osób z Ukrainy. Zbieraliśmy przez 2 tygodnie i dnia 11 marca przekazaliśmy wszystkie dary do punktu zbiorczego w Novum gdzie rzeczy będą rozdysponowane potrzebującym.
Nasi Wolontariusze o wielkich sercach w godzinach popołudniowych sortują, opisują i przekazują dary do punktu zbiorczego:
Oto Nasza Złota Ekipa
Antek Strzemieczny
Zuza Zwalińska
Filip Polit
Akcja trwa, więc można nadal brać w niej udział - do czego serdecznie zachęcamy.
Najbardziej potrzebne rzeczy to:
- artykuły medyczne,
- jedzenie dla małych dzieci,
- konserwy i zupy instant,
- baterie i powerbanki,
- męskie skarpety,

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZAANGAŻOWANYM DARCZYŃCOM !

Dyrekcja Szkoły oraz Samorząd Uczniowski