Organizacja pracy szkoły od 1 września 2021 roku

2021-08-30 12:00:00 (ost. akt: 2021-09-16 08:11:05)

Szanowni Rodzice i Opiekunowie, Drodzy Uczniowie!

1. Rok szkolny 2021/2022 rozpoczynamy w formie stacjonarnej, co oznacza, że zajęcia dydaktyczno - wychowawcze i opiekuńcze będą prowadzone w budynkach szkoły:
- klasy 1 - 3 oraz klasy 4-5 i klasa 6a (budynek nr 1, ul. Marii Skłodowskiej - Curie 2),
- klasy 7 - 8 (budynek nr 2, ul. Jana Kasprowicza 1).

2. Prosimy, aby uczniowie przychodzili do szkoły nie wcześniej niż 10 minut przed rozpoczęciem zajęć.

3. Uczniowie klas 1 – 3 będą się uczyć zgodnie z planem lekcji, w przydzielonych salach lekcyjnych dla każdego oddziału klasowego. Przerwy spędzają z nauczycielem uczącym zgodnie z opracowanym harmonogramem dla poszczególnych klas. Zmieniają salę tylko w przypadku zajęć komputerowych i wychowania fizycznego. Na zajęcia wychowania fizycznego uczniowie schodzą do sali gimnastycznej lub wychodzą na świeże powietrze.

4. Uczniowie klas 4 – 8 (budynek 1 i 2) uczą się zgodnie z planem lekcji, w przydzielonych salach lekcyjnych dla każdego oddziału klasowego. Zmieniają salę tylko w przypadku zajęć informatyki, wychowania fizycznego oraz języków (jeśli klasa ma podział na grupy). Przerwy spędzają na korytarzach przy salach lekcyjnych, w których się uczą lub boisku szkolnym.

5. W szkole podczas zajęć nie obowiązuje noszenie maseczek dla uczniów, ale jeśli rodzic uzna to za konieczność, to nie będzie przeciwwskazań. Zaleceniem jest noszenie maseczek szczególnie przez uczniów klas 4-8 podczas przerw na korytarzach i w toaletach w budynku 1 i 2, gdzie uczniowie mają mniej przestrzeni.

6. Korzystanie z szatni szkolnych :
- klasy 1-3 budynek 1 uczniowie pozostawiają na wieszakach przy swoich salach lekcyjnych;
- klasy 4-6 i 7-8 budynek 1 i 2 korzystanie z szatni w miesiącu wrześniu zostaje zawieszone . Okrycia wierzchnie uczniowie zabierają ze sobą do sal lekcyjnych.

7. Do odwołania wprowadza się zakaz przebywania na terenie szkoły rodziców i osób trzecich. Wyjątek stanowią rodzice uczniów klas 1, którzy mogą przebywać ze swoimi dziećmi w suterenie szkoły (budynek nr 1) – opisano szczegółowo w procedurze. Obowiązują maseczki i dezynfekcja rąk. Pozostali rodzice odprowadzają swoje dzieci i odbierają z boiska szkolnego.

8. Odrębnymi dokumentami ukażą się „ Procedury zapewnienia bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej nr 3 w Szczytnie w związku z wystąpieniem epidemii”.
oraz zasady dotyczące:
- pobytu uczniów w świetlicy szkolnej korzystania ze stołówki szkolnej,
- korzystania z biblioteki szkolnej.

Bardzo proszę o zapoznanie się z nimi i ścisłe przestrzeganie.
Szkoły Podstawowej nr 3
w Szczytnie