2020-02-23 17:58:38 (ost. akt: 2020-02-23 18:28:51)

11 lutego 2020 r. obchodziliśmy 15 edycję Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI) pod hasłem „Działajmy razem”.

Głównym celem DBI jest jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie z problematyką bezpieczeństwa online oraz promowanie pozytywnego wykorzystania Internetu. Uczniowie z koła informatycznego wraz z opiekunem Ewą Czerwińską podjęli następujące działania: zgłosili i zarejestrowali podjęte w ramach akcji DBI szkolne inicjatywy na stronie saferinternet.pl, przeprowadzili konkurs i quiz pt. „Co wiem na temat bezpieczeństwa w Internecie” oraz szklony konkurs na rymowankę propagującą bezpieczne korzystanie z Internetu.