Nowe książki są już w bibliotece

2019-11-28 08:20:17 (ost. akt: 2019-11-28 08:57:57)

Nasza szkoła bierze udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa...

Program składa się z trzech priorytetów, które realizuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego za pośrednictwem Biblioteki Narodowej i Instytutu Książki oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej. Realizujemy Priorytet 3 programu - Rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. Celem priorytetu jest wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów.
Dzięki udziałowi w programie szkoła pozyskała dofinansowanie na zakup „nowości wydawniczych (książek niebędących podręcznikami)”, książek znajdujących się w aktualnej ofercie księgarskiej.
Zakupiliśmy ponad 750 książek oraz ponad 40 audiobooków. Przy wyborze książek do zakupu, uwzględniliśmy propozycje uczniów, nauczycieli oraz rodziców/opiekunów. W zbiorach biblioteki szkolnej pojawiło się sporo ciekawych i wartościowych książek.
Zachęcamy do wypożyczania i czytania.