menu

Turniej proobronny „Młodzi dla Niepodległej”

2019-11-15 08:12:10 (ost. akt: 2020-04-06 08:03:01)

W dniach 9-10 listopada 2019 roku odbył się w Olsztynie Wojewódzki Turniej proobronny z okazji 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Organizatorami Turnieju byli Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Liga Obrony Kraju – Zarząd Wojewódzki, Klub Garnizonowy Jednostki Wojskowej.
W konkursie wzięły udział szkoły, które osiągnęły najlepszy wynik z testu wiedzy na temat walk Polaków o niepodległość w latach 1864-1922. Zespół złożony z uczennic naszej szkoły w składzie: Gabriela Kowalska, Julia Gruber, Agata Trzepiota pod kierunkiem nauczycielki Jolanty Głowackiej, reprezentował powiat szczycieński.
Konkurs „Młodzi dla Niepodległej” rozpoczął się 9 listopada testem wiedzy historycznej. Następnego dnia młodzież wzięła udział w konkurencjach sprawnościowych: biegu przełajowym na dystansie 3 km (z punktami w postaci: rzut granatem, przenoszenie skrzynek z amunicją, pomoc przedmedyczna i przenoszenie rannego na noszach) oraz strzelaniu z broni pneumatycznej.
Reprezentacja naszej szkoły po zsumowaniu punktów uzyskanych z testu wiedzy historycznej oraz konkurencji sprawnościowych zajęła pierwsze miejsce w województwie. Laureatki konkursu oprócz osobistej satysfakcji i nagród rzeczownych, uzyskały możliwość dostania się do wybranych przez siebie szkół średnich.  • Dzwonki
  • Certyfikat uznania
  • Certyfikat Akademii Bezpiecznego Puchatka
  • Certyfikat Codeweek