Młodzi Głosują

2019-10-17 13:13:02 (ost. akt: 2020-04-06 08:19:02)

Nasza szkoła wzięła udział w programie edukacyjnym „Młodzi Głosują” zorganizowanym przez fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z Uniwersytetem SWPS.

Celem programu było zwiększenie uczestnictwa w życiu publicznym i zachęcenie do świadomego udziału w wyborach. Przez dwa tygodnie poprzedzające głosowanie uczniowie na lekcjach WOS-u poznawali procedury państwa demokratycznego, najważniejsze punkty programu poszczególnych ugrupowań politycznych. Pod kierunkiem nauczycieli historii i WOS-u angażowali się w działania na rzecz wysokiej frekwencji wyborczej (przeprowadzając uliczne sondaże dotyczące wyborów) rozwieszając plakaty zachęcające do udziału w głosowaniu na terenie miasta. Projekt zakończył się przeprowadzeniem szkolnych wyborów, w których wzięły udział klasy VI-VIII. A oto wyniki.
01 KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE-20 głosów
02 KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ- 77 głosów