2019-10-13 13:48:57 (ost. akt: 2020-04-06 08:06:38)

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci.

Na początku każdego roku szkolnego dzieci klas pierwszych poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic.
W październiku p. pedagog Lidia Tokarska zaprosiła funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, którzy spotkali się z uczniami klas I. Były to panie policjantki, które rozmawiały z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach miasta, a w szczególności  omówiły zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły oraz pokazały niektóre znaki drogowe. Przypomniały również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze. Policjantki zwróciły uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi czy zagrożenia wynikające z obcowaniem z nieznanymi zwierzętami. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy Policji. Pierwszaki czynnie uczestniczyli w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Na zakończenie uczniowie otrzymali element odblaskowy.