menu

Pasowanie na Pierwszaka!

2019-10-13 13:42:43 (ost. akt: 2020-04-06 08:16:26)

W dniu 01.10.2019 r w naszej szkole odbyło się niezwykłe wydarzenie. Gościliśmy uczniów klas pierwszych wraz z rodzeństwem i rodzicami na spotkaniu integracyjnym pod hasłem: „Sportowe potyczki na wesoło”.
Roześmianych gości przywitała pani Dyrektor Magdalena Kiepurska- Letkiewicz i zaprosiła dzieci do wspólnego zaśpiewania piosenki „Na dobry początek”. Następnie życząc dobrej zabawy dała sygnał do rozpoczęcia sportowych zmagań.
W szranki stanęli reprezentanci czterech klas pierwszych, dzieci z niecierpliwością oczekiwały na swoją kolej w kolejnych rundach. Uczniowie mogli pokazać swoje zdolności między innymi w takich konkurencjach, jak: slalom z piłeczką pingpongową na łyżce, bieg slalomem z piłką między kolanami, niesienie dziecka (w dowolnej pozycji) slalomem, strzał kijem hokejowym na bramkę. Najwięcej radości jednak przyniosła bitwa na kulki papierowe z gazet pomiędzy uczniami klas pierwszych a ich rodzicami. Takiego zaangażowania rodziców dawno nie widzieliśmy. Dobry humor nie opuścił nas nawet podczas sprzątania. Pierwsze miejsce we wszystkich konkurencjach zdobyła... klasa pierwsza! Tego dnia nie mogło być inaczej.
Po przejściu kolorowego tunelu dzieci przyjęły pasowanie od wychowawców klas.
Ia - p. Ewa Szpak, Ib – p. Edyta Poździał, Ic – p. Barbara Cimoszyńska, Id – p. Dorota Żebrowska.
Rada Rodziców ufundowała dla każdego zawodnika baton.
Z uśmiechem na buziach pierwszoklasiści udali się wraz z rodzicami do sal lekcyjnych, gdzie przy słodkim poczęstunku rozpoczęła się wesoła biesiada.
  • Dzwonki
  • Certyfikat uznania
  • Certyfikat Akademii Bezpiecznego Puchatka
  • Certyfikat Codeweek