menu

Europejski Dzień Języków

2019-10-02 21:03:23 (ost. akt: 2019-10-07 20:34:23)

To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. W naszej szkole obchodzimy je aby podkreślić zalety językowej różnorodności Europy oraz propagować uczenie się języków obcych.

W klasach I-V w trakcie lekcji poprzedzających obchody święta nauczyciele rozmawiali z uczniami o skutecznych sposobach nauki języków obcych oraz wspólnie próbowali odpowiedzieć na pytanie „Dlaczego warto uczyć się języków?” Pod kierunkiem swoich nauczycieli uczniowie przygotowali prace projektowe promujące naukę języków obcych, które wyeksponowane zostały w klasach lekcyjnych i na szkolnych korytarzach.
Chętni uczniowie klas VI-VIII w tygodniu poprzedzającym obchody Europejskiego Dnia Języków wzięli udział w konkursie wiedzy na temat krajów anglo- i niemieckojęzycznych. 27 września spotkaliśmy się wszyscy w szkolnej auli, aby wręczyć dyplomy laureatom konkursu. Zgromadziliśmy tam również prace projektowe klas VI-VIII dedykowane wybranym przez klasy krajom. Prace projektowe zaskakiwały pomysłowością i precyzją wykonania. Znaleźć można tam było wiele niezwykle interesujących informacji o wybranych przez klasy krajach, ciekawostki, makiety, plakaty, modele znanych budynków, przepisy kulinarne w kilku wersjach językowych oraz wykonane według nich potrawy. Wszystko to sprawiło, że jury klasowego konkursu prac projektowych potrzebowało więcej czasu na wydanie werdyktu. Następnie wysłuchaliśmy wszyscy występów uczniów naszej szkoły, którzy znajomość języków obcych wykorzystują w praktyce śpiewając po angielsku i niemiecku. Życzymy wielu sukcesów w nauce języków obcych i zapraszamy za rok!

  • Dzwonki
  • Certyfikat uznania
  • Certyfikat Akademii Bezpiecznego Puchatka
  • Certyfikat Codeweek