menu

Międzynarodowy Dzień Kropki

2019-09-19 21:51:57 (ost. akt: 2020-04-06 08:33:50)

International Dot Day Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności, odwagi i zabawy

W piątek 13–tego września obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki, podczas którego uczniowie wspominali historię Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.
Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książkę pod tytułem "The Dot”, której bohaterką jest mała dziewczynka o imieniu Vashti. Dziewczynka dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Historia ta zainspirowała nauczycieli, bo przecież w każdym z nas tkwią talenty i tak w 2008 roku powstał Międzynarodowy Dzień Kropki.
http://m.szczycienski.wm.pl/2019/09/orig/kropka-1-24842.jpg

Celem tego nietypowego święta jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Zwykle obchody Dnia Kropki zaczynają się od przeczytania lub obejrzenia historii małej Vashti, a następnie stworzenia własnego znaku. Nauczyciele, bibliotekarze, terapeuci czy też opiekunowie organizują zajęcia, które pomagają dzieciom odkryć ich talenty i motywują do dzielenia się swoją mocną stroną. Niezależnie od wieku, każdy z nas ma jakiś talent, dlatego Dzień Kropki można obchodzić tak samo z przedszkolakami jak i z seniorami.
Tego dnia na korytarzu zagościło mnóstwo kolorowych krop, kropek, kropeczek i piegów na twarzach. Wspólnymi siłami stworzyliśmy DRZEWKO KREATYWNOŚCI, którego liście zamieniły się tego dnia w koła pełne dziecięcych talentów. Urzekła nas również kreatywność rodziców, którzy wyczarowali swoim dzieciom stroje w kropki, przerabiając własne ubrania.
Nie obyło się bez pogadanki na temat wiary we własne możliwości i talent. Szkolni młodzi informatycy pod bacznym okiem nauczycieli kropkowali aplikacje komputerowe.
Dodatkowo chętni mogli sobie zrobić zdjęcia w zakropkowanej foto- budce.
Następnie nasi najmłodsi uczniowie wspólnie bawili się przy muzyce, tańczyli z chusteczką haftowaną w kropki, losowali tajemnicze przedmioty z worka w kropki, wykonywali kropkowane prace plastyczne i ozdabiali teren szkoły kredowymi kropkami!
To był wspaniały i niezapomniany dzień!
W tym dniu nikt nie był „ w kropce”, za to wszyscy byli „zakropkowani”.
http://m.szczycienski.wm.pl/2019/09/orig/kropka-24843.jpg

Każdego dnia odkrywajmy Kropkę Vashti w nas samych i zróbmy nura w nasze marzenia!
  • Dzwonki
  • Certyfikat uznania
  • Certyfikat Akademii Bezpiecznego Puchatka
  • Certyfikat Codeweek