menu

Wycieczka Toruń - Solec Kujawski

2019-07-08 09:05:01 (ost. akt: 2020-04-06 08:19:55)

17 - 18 czerwca uczniowie klasy 4B i 4C wyruszyli na wycieczkę edukacyjną w celu poznania historii Torunia.

Nasza przygoda rozpoczęła się od zwiedzenia Muzeum Drukarstwa i Piśmiennictwa w Grębocinie, gdzie dzieci pisały gęsim piórem (kaligrafowały), drukowały dyplomy na XIX - wiecznej prasie drukarskiej i ręcznie czerpały papier.
Następnie pod czujnym okiem przewodnika poznawaliśmy historię i zabytki Torunia oraz uczestniczyliśmy w interaktywnej zabawie pt. "Toruń, Stary Toruń", podczas której uczniowie budowali mury obronne Torunia oraz utrwalali wiedzę na temat Mikołaja Kopernika i układu słonecznego.
Po całodziennej wędrówce udaliśmy się na zasłużony wypoczynek do schroniska w dawnym pruskim forcie, gdzie historia jest na każdym kroku.
Następnego dnia udaliśmy się do Jura Parku w Solcu Kujawskim, gdzie przeszliśmy ścieżkę dydaktyczną śladami dinozaurów, obejrzeliśmy Muzeum Ziemi oraz film o dinozaurach w kinie 5D. Wizytę w parku dinozaurów zakończyliśmy zabawą na interaktywnym placu zabaw.
W miłej atmosferze wróciliśmy do Torunia, gdzie dzieci wypiekały tradycyjne przysmaki toruńskie - pierniki. .
Wycieczka zakończyła się poznaniem toruńskich legend np. o powstaniu miasta Torunia", wizycie króla Jagiełły w Toruniu, flisaku i żabach w Domu Legend Toruńskich
  • Dzwonki
  • Certyfikat uznania
  • Certyfikat Akademii Bezpiecznego Puchatka
  • Certyfikat Codeweek