menu

Turniej proobronny

2018-11-17 22:46:18 (ost. akt: 2018-11-17 22:54:39)

29.09.2018 r. odbył się w Szczytnie II etap Turnieju z Okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości zorganizowany przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Do rywalizacji stanęły trzy zespoły, które na pierwszym etapie konkursu uzyskały najlepsze wyniki w powiecie szczycieńskim z testu wiedzy z historii Polski 1864-1922 . Byli to uczniowie szkół gimnazjalnych w Pasymiu, Szczytnie oraz naszej szkoły. W tej części Konkursu należało wykazać się nie tylko wiedzą historyczną, ale również umiejętnościami strzeleckimi.
I miejsce zajęła drużyna SP nr 3 (w składzie Zuzanna Grygo, Gabriela Kowalska, Agata Trzepiota), awansując do etapu wojewódzkiego Konkursu, który odbył się 10 listopada w Olsztynie. Tym razem oprócz testu z wiedzy historycznej i strzelania do celu ,dziewczęta wzięły udział w biegu na orientację z mapą, w trakcie którego wykonywały takie zadania jak rzut granatem, noszenie skrzynek z amunicją, opatrywanie i transport rannego.
Po podsumowaniu wszystkich wyników okazało się, że jesteśmy jedną z pięciu najlepszych szkół w województwie warmińsko-mazurskim (na 16 szkół, które zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego). Sukces jest tym większy,że nasze dziewczyny były najmłodszymi uczestniczkami Turnieju. Agata Trzepiota zajęła II miejsce w województwie, w konkursie strzeleckim pokonując ponad czterdziestu starszych kolegów ze szkół podstawowych i gimnazjów.
  • Dzwonki
  • Certyfikat uznania
  • Certyfikat Akademii Bezpiecznego Puchatka
  • Certyfikat Codeweek