Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki

2018-10-02 20:50:26 (ost. akt: 2018-10-02 20:56:17)

28.09.2018 r.Uczniowie klas ósmych brali udział w 16 Olsztyńskich Dniach Nauki i Sztuki.
Podczas zajęć „Drobnoustroje są wśród nas” mieli okazję obejrzeć bakterie i grzyby na podłożach hodowlanych i pod mikroskopem. Mogli sprawdzić ile bakterii i grzybów występuje na naszych rękach i w otaczającym powietrzu. Poznali też efekty artystyczne działania bakterii – obrazy utworzone przez bakterie fotoautotroficzne. Na kolejnych zajęciach „Odkrywamy odnawialne źródła energii” za pomocą unikatowej w skali kraju mobilnej platformy edukacyjnej OZE poznaliśmy różnego typu urządzenia do produkcji energii (kolektor słoneczny , panel fotowoltaiczny, powietrzną pompę ciepła, generator wiatrowy). Obejrzeli też film o czynnikach zagrażających środowisku, a szczególnie powietrzu.