2017-10-01 08:05:35 (ost. akt: 2020-04-06 09:30:59)

26 września obchodziliśmy w szkole Europejski Dzień Języków (EDJ).

To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. W naszej szkole obchodzimy je aby podkreślić zalety językowej różnorodności Europy oraz propagować uczenie się języków obcych. Z okazji Europejskiego Dnia Języków uczniowie klas I-VII pojawili się w szkole ubrani w kolorach flag państwa, którego języka się uczą. Uczniowie klas I-III przekonali się, że Dzień Języków Obcych jest naprawdę dla wszystkich zapisując na kartach pracy odgłosy zwierząt w języku angielskim. W klasach IV-VII w trakcie lekcji poprzedzających obchody święta nauczyciele rozmawiali z uczniami o skutecznych sposobach nauki języków obcych oraz wspólnie próbowali odpowiedzieć na pytanie „Dlaczego warto uczyć się języków?.” Uczniowie prowadzili ze sobą dialogi w języku niemieckim i angielskim przełamując bariery językowe oraz korzystając z najnowszych technologii przedstawiali ciekawostki na temat krajów anglo- i niemieckojęzycznych. W ramach obchodów święta przygotowane zostały również prace projektowe „Moja wycieczka do…” oraz plakaty z pozdrowieniami w wielu językach, które ozdobiły potem całą szkołę. Chętni uczniowie mieli okazję wziąć udział w konkursie na plakat promujący naukę języków obcych. Do obchodów włączyła się również pani Sylwia Barnowska, a przygotowana przez nią uczennica Julia Gruber zaśpiewała w trakcie jednej z przerw piosenkę w języku angielskim ”Count on me.” Na zakończenie do grupowego zdjęcia zaprosiliśmy tego dnia wszystkich uczniów, którzy wyróżniali się swoim strojem i zaangażowaniem. Życzymy wielu sukcesów w nauce języków obcych i zapraszamy za rok!