Wycieczka do Leśnictwa Lipnik

2017-09-22 22:02:31 (ost. akt: 2020-04-06 09:33:56)

We wrześniu klasy trzecie i klasa druga były na zajęciach edukacyjno – rekreacyjnych w Leśnictwie Lipnik.

Pani Anna Boruszewska z Nadleśnictwa w Szczytnie zapoznała dzieci z warstwami lasu oraz roślinami i zwierzętami je zamieszkującymi. Uczniowie przypomnieli sobie również, że nie można w lesie hałasować, niszczyć domów zwierząt leśnych, śmiecić, rozpalać ognisk w niedozwolonych miejscach, jak bezpiecznie poruszać się po lesie oraz bezpiecznie spędzać czas wolny. Nasi milusińscy obejrzeli króla drzew – dąb w Debolandii, który ma 300 lat i przeżył dwie wojny światowe. Zamieszkuje go bardzo rzadki owad pachnąca dębowa oraz szerszenie.
Bardzo dziękujemy pani Ani za ciekawe i pouczające zajęcia o lesie. Następnie dzieci spędzały czas wolny, korzystając z palcu zabaw, boiska oraz posiliły się kiełbaskami z grilla. Wypoczęci, bogatsi o nową wiedzę i dotlenieni świeżym powietrzem, wróciliśmy bezpiecznie do szkoły. Wspólne wyjazdy służą też integracji zespołów klasowych, co na pewno wystąpiło patrząc na zdjęcia.