Projekt My comic My challenge

2017-06-16 22:36:31 (ost. akt: 2020-04-06 09:40:42)

Uczniowie klasy IV C pod opieką p. Marty Lipińskiej-Kowalewskiej zakończyli właśnie realizację projektu My comic My challenge w ramach programu eTwinning. eTwinning to łączenie i współpraca bliźniaczych szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. W trakcie trwania naszego projektu współpracowaliśmy ze szkołami z Krakowa, Świeradowa-Zdroju i Bukaresztu. Najpierw wysyłaliśmy sobie nawzajem zredagowane w języku angielskim „wyzwania”, a następnie podejmowaliśmy wyzwanie i tworzyliśmy komiksy wykorzystując dostępne narzędzia internetowe. Każdy komiks miał własny temat, określone miejsce akcji i ilość paneli oraz 5 słów kluczowych, które musiały się w nim pojawić. To naprawdę świetna zabawa. Oto niektóre z naszych komiksów.