„SMS- Szkolne Mistrzostwa Sudoku”

2017-03-13 20:39:52 (ost. akt: 2020-04-06 09:42:51)

W dniu 23 stycznia 2017 r. w naszej szkole odbył się konkurs „SMS- Szkolne Mistrzostwa Sudoku” organizowany przez nauczycielkę matematyki Panią Annę Orzoł. W konkursie, w którym liczyło się poprawne i jak najszybsze rozwiązanie tej pochodzącej z Japonii łamigłówki, wzięło udział 35 uczniów z klas IV-VI.
Celem konkursu jest propagowanie logicznego myślenia, nieodzownego w życiu codziennym, popularyzowanie łamigłówek liczbowych wśród dzieci i młodzieży szkolnej, rozwijanie u uczniów zainteresowań matematycznych oraz stworzenie życzliwej atmosfery rywalizacji.
Szkolną Mistrzynią SUDOKU została uczennica klasy Vc Nikola Laskowska, która rozwiązała wszystkie kwadraty w rewelacyjnym czasie 19 minut.
Wśród klas IV najlepszy wynik osiągnęła uczennica klasy 4aMajaUliszewska, a w klasach VI Julia Filochowska (kl. VIc).
Wyróżnienia za 100% rozwiązanie łamigłówek otrzymali ponadto:
Frydrych Martyna (5b)
Piechowicz Karolina (5d)
Ruszczyk Michał (6b)
Deptuła Kinga (6b)
Samsel Jan (6c)
Szcześniak Jakub (6c)
Nagrodzonym uczniom gratulujemy umiejętności, a wszystkich miłośników łamigłówek zapraszamy za rok na kolejne mistrzostwa.