Powiatowy Konkurs Matematyczny „MAŁY PITAGORAS”

2016-05-28 07:07:15 (ost. akt: 2016-05-28 07:10:04)

Tradycją naszej szkoły jest organizacja Powiatowego Konkursu Matematycznego dla klas III „MAŁY PITAGORAS”. W tym roku odbył się on 25.05.2016 r. Do konkursu przystąpiło 28 uczniów z powiatu szczycieńskiego. Mimo tego, że dzieci twierdziły, że zadania były łatwe, to jednak żadnemu z nich nie udało się zdobyć maksymalnej liczby punktów. W I etapie od razu wyłoniła się zwyciężczyni konkursu, o kolejne miejsca uczniowie musieli zawalczyć w dogrywce. Końcowa kwalifikacja przedstawia się następująco:
I miejsce: Maria Polak - Rozogi
II miejsce: Dawid Kamiński – Szymany
III miejsce: Michał Pieńkos - SP 2 Szczytno
Wyróżnienie: Jakub Agaczewski – Rudka
Wyróżnienie: Michał Rolka - SP 2 Szczytno
Wszyscy laureaci otrzymali nagrody rzeczowe w postaci słuchawek do komputera, a pozostali zawodnicy drobne upominki. Dodatkowo każdy uczeń otrzymał dyplom uczestnictwa w konkursie.
Niestety w tym roku uczniom naszej szkoły nie powiodło się. Liczymy jednak na to i trzymamy za to kciuki, by w przyszłym roku było lepiej.