Samorząd szkolny

2016-03-04 10:05:47 (ost. akt: 2017-09-19 21:50:31)

Co roku w naszej szkole wybór nowego składu Samorządu Uczniowskiego odbywa się w połowie września. Uczniowie wybierani są spośród członków samorządów klasowych i przez cały rok godnie reprezentują wszystkich uczniów w szkole i środowisku lokalnym. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami organizuje i nadzoruje przebieg różnych uroczystości, akademii, dyskotek i akcji charytatywnych.
Skład Samorządu Uczniowskiego:
Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego: Aleksandra Żywica
Za - ca Przewodniczącej Samorządu: Amelia Kita
Skarbnicy: Jan Wlazło i Maja Banasiak
OPIEKUNOWIE: p. Julita Matyszczak, p. Renata Domżała, p. Iwona Mackiewicz, p. Tadeusz Wlazło
Dokumenty Samorządu

* Regulamin Samorządu Uczniowskiego - pobierz

* Plan pracy samorządu uczniowskiego w roku szkolnym 2017/2018

* Program Szkolnego Koła Wolontariatu

Podsumowanie akcji walentynkowej
12 lutego czyli 2 dni przed Świętem Zakochanych uczniowie naszej szkoły obchodzili walentynki. W tym dniu wszyscy mniej lub bardziej zakochani mieli okazję wyznać swoje uczucia osobom, które darzą sympatią. Specjalnie dla nich Samorząd Uczniowski przygotował pocztę walentynkową, która przekazywała ozdobne, najczęściej własnoręcznie zrobione liściki z walentynkowym wierszykiem wybranej osobie. Wśród tej niezwykłej korespondencji nie zabrakło wyrazów sympatii skierowanych pod adresem dyrektora szkoły, nauczycieli i wychowawców. Atmosferę tego dnia tworzył również odpowiedni wystrój klas, dominował kolor czerwony i niezliczona ilość czerwonych serc, pojawiających się w różnych miejscach w szkole. O nasze apetyty zadbały Amorki, przygotowując słodki lizakowy sercowy poczęstunek. Walentynki przyniosły wszystkim bawiącym się w szkole wiele radości. Przekonaliśmy się jak wiele znaczą dla nas te drobne gesty, na jakie zdobyliśmy się w tym dniu wobec innych.

Dzień Patrona Szkoły
8 grudnia obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły, klasy IV – VI brały udział w apelu, wielu konkursach wiedzy o naszej patronce Marii Skłodowskiej - Curie. Samorząd Uczniowski oraz klasa V a wspólnie przygotowali akademię szkolną prawdziwą lekcję historii i patriotyzmu pt. " Kobieta, która stała się legendą". Opowieść o Marii Skłodowskiej- Curie" to niezwykle interesująca historia opowiadana przez uczniów naszej szkoły, która w niezapomnianą podróż do odległych czasów, gdy kobiety nie prowadziły badań naukowych, a ich możliwości kształcenia i zajmowania określonych stanowisk były bardzo ograniczone. To właśnie Maria Skłodowska- Curie stała się prekursorką w tej dziedzinie i przetarła szlaki. Śledząc życie Marii Skłodowskiej-Curie powinniśmy umieć dostrzec to, co w niej było jeszcze bardziej niezwykłe niż jej dzieło i barwność jej historii. Była to niewzruszona stałość charakteru, uparty i nieugięty wysiłek umysłu, poświęcenie się kobiety, która-umiejąc wszystko ofiarować, nie oczekiwała niczego w zamian. Jej szlachetnej duszy nie zmąciło ani najwyższe powodzenie, ani najdotkliwsze ciosy. Właśnie dlatego umiała Maria Curie, bez żadnego poczucia ofiary, odtrącić od siebie wszystkie korzyści, jakie jednostce genialnej może przynieść tak olbrzymia sława. Einstein mówił o niej: ,,Pani Curie jest – z wszystkich ludzi na świecie – jedynym nie zepsutym przez sławę człowiekiem.” Maria Curie nie umiała być sławną. Odcisnęła jednak piętno na swoich czasach, bo ożywiały ją ambicje na miarę możliwości, a możliwości jej były godne ambicji. Przed obrazem Marii Skłodowskiej – Curie wartę pełnili członkowie samorządu uczniowskiego.

MIKOŁAJU, MIKOŁAJU…
Zgodnie z tradycją grudniowa szóstka jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Tego dnia staliśmy się pomocnikami św. Mikołaja. Tym razem zważywszy na brak śniegu 7 grudnia o świcie przybył z wizytą do naszej szkoły Święty Mikołaj, który obdarował wszystkie grzeczne dzieci oraz pracowników szkoły małym co nieco. Jego pomocnikami były śnieżynki które pomagały Mikołajowi rozdawać paczki pełne słodyczy. Wizyta św. Mikołaja przyniosła uczniom wielką radość. Mikołaju, czekamy na Ciebie za rok....podpisały wszystkie grzeczne dzieci:)

POWSTAŁA MŁODZIEŻOWA RADA
W Szczytnie w maju 2015 powstała Młodzieżowa Rada Miasta. W jej skład weszło 15 uczniów ze szczycieński szkół.

link text