#Dzieci Uczą Rodziców Bezpieczne ferie

2020-01-19 21:52:28 (ost. akt: 2020-01-19 22:05:15)

Zbliżają się ferie zimowe, czyli okres wyjazdów i beztroskiej zabawy. By ferie przebiegały szczęśliwie należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa...

W trakcie zajęć dzieci poznały najważniejsze zasady:
"Dziewiątka bezpieczeństwa"
1. Omijaj zamarznięte jeziora, rzeki, stawy! Nigdy nie można być pewnym wytrzymałości tafli lodowej. Jeśli chcesz bezpiecznie jeździć na łyżwach, skorzystaj z przygotowanych lodowisk – miejsc do tego przeznaczonych.
2. Wybieraj bezpieczne miejsca do zabawy – z dala od ulic, mostów, torów kolejowych! Zjeżdżaj na sankach, nartach z górek, które znajdują się daleko od jezdni!
3. Zawsze informuj rodziców/opiekunów gdzie i z kim będziesz przebywał!
4. Wracaj do domu zawsze o ustalonej porze, przed zapadnięciem zmroku!
5. Najbezpieczniej jest bawić się pod opieką dorosłych, opiekunów.
6. Korzystaj ze zorganizowanych form wypoczynku – tam jest bezpiecznie!
7. Unikaj rozmów z obcymi ludźmi. Nie przyjmuj od nich prezentów, nie oddalaj się z nieznajomym.
8. W zimowe dni widoczność na drodze jest ograniczona i kierowcy potrzebują więcej czasu do zahamowania pojazdu. Na jezdnię wchodź uważnie i spokojnie, rozejrzyj się.
9. Używaj elementów odblaskowych na odzieży zewnętrznej.