2019-11-20 13:20:23 (ost. akt: 2019-11-20 13:22:55)

Nasza Szkoła,tak jak wiele palcówek w całym kraju 8 listopada obchodziła Święto Niepodległości.

Uroczyste obchody w budynku nr 2 rozpoczęły się apelem w dwóch grupach wiekowych: dla klas VI na 2 godzinie lekcyjnej, oraz dla klas VII -VIII, na 3. W murach szkoły zabrzmiały wiersze o tematyce wojennej wykonane przez uczennice klas VIII: Maję Banasia, Zuzannę Grygo, Agatę Augustynowicz, oraz pieśń patriotyczna pt. Opowiedzcie Wiatry, wykonana przez Macieja Goliana z klasy VIIb. Akademię poprowadziły: Aleksandra Żywiec i Agata Trzepiota. Uwieńczeniem występów było wspólne odśpiewanie tradycyjnych pieśni wojskowych przez wyróżnione zespoły klasowe VII a, VII b, VII c, VI b, VI c oraz VI e. Klasy odśpiewały kolejno pieśni: Marsz I Brygady, Szara Piechota oraz Rota. O godzinie 11.11 cała szkoła stanęła do Hymnu, śpiewając kolejno jego 4 zwrotki.