Z wizytą na poczcie

2019-11-06 09:08:15 (ost. akt: 2019-11-06 09:11:07)

18 października to Dzień Łącznościowca, Dzień Listonosza i Dzień Poczty Polskiej. Z tej okazji dzieci z klas pierwszych odwiedziły Urząd Pocztowy na ulicy Polskiej w Szczytnie.

Naczelnik urzędu z uśmiechem przywitał małych gości. Opowiedział jak należy się w urzędzie zachować i jaką funkcję pełni poczta w naszym życiu. Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się z bliska pracy urzędniczek kiedy samodzielnie kupowały kartę pocztową oraz znaczek na list. Dla nas dorosłych są to już rzeczy oczywiste. Młode pokolenie wychowywane w dobie cyfryzacji, gdy listowna korespondencja towarzyska stosowana jest coraz rzadziej, zapomina o odpowiedzialnej i ciężkiej pracy listonosza. Dzieci zostały zaproszone na kolejną wizytę w sortowni oraz na samodzielne adresowanie listu.