2019-10-02 20:52:07 (ost. akt: 2020-04-06 08:17:00)

Z tej okazji w naszej szkole 27 września zorganizowano „spotkanie” z ciekawą książką.

Podczas przerw uczniowie na szkolnym korytarzu mogli wysłuchać opowiadanie Waldemara Cichonia pt.: ”Cukierku, Ty Łobuzie” czytanego przez: dyrektor Magdalenę Kiepurską-Letkiewicz oraz wychowawczynie klas pierwszych. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów.Czytanie było kontynuowane w klasach. Na pewno spotkamy się na szkolnym korytarzu jeszcze nie raz. Od dawna dobrze wiemy, że czytanie na głos najmłodszym odgrywa ogromną rolę w ich rozwoju: rozbudza wyobraźnię, wzbogaca słownictwo i buduje więzi z rodzicami, opiekunami. Zachęcamy wszystkich dorosłych: rodziców, dziadków, ciocie i wujków, do głośnego czytania dzieciom przez cały rok. To my kształtujemy postawy i zainteresowania młodego pokolenia, my jesteśmy odpowiedzialni za ich rozwój i przygotowanie do dorosłego życia. W końcu to dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu.