DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

2018-12-13 20:06:10 (ost. akt: 2019-01-11 17:03:46)

Dzień Patrona Szkoły w klasach IV - V
10 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość poświęcona patronce szkoły – Marii Skłodowskiej-Curie. Podczas świętowania odbył się apel zorganizowany przez wychowawców i uczniów klasy IV a, IV b, IV c, IV d i dziewczynek z klasy IV e. Na początku została przedstawiona prezentacja na temat życia i działalności patronki. Następnie dzieci wykonały układ taneczny do utworu Michaela Jacksona. Kolejnym etapem był quiz z wiedzy o życiu Marii Skłodowskiej-Curie. Dodatkowo na apelu nagrodzono uczestników szkolnego konkursu plastycznego pt. „Portret Marii Skłodowskiej - Curie”.

Dzień Patrona Szkoły w klasach VI - VIII
ZAPROSZENIE NA SEANS FILMOWY 10.12.2018 KLASY VI -VIII

Kobieta, która stała się legendą. Opowieść filmowa o Marii Skłodowskiej- Curie to niezwykle interesująca historia, która zabiera w niezapomnianą podróż do odległych czasów, gdy kobiety nie prowadziły badań naukowych, a ich możliwości kształcenia i zajmowania określonych stanowisk były bardzo ograniczone. To właśnie Maria Skłodowska- Curie stała się prekursorką w tej dziedzinie i przetarła szlaki...i jest Patronką naszej Szkoły.

Zadania dla poszczególnych klas:
- od 8:30 w wyznaczonych salach oglądają film: Maria Skłodowska- Curie ( 90min.)
- o 9:30 uczniowie klas: VI oraz VIIA i B przechodzą na aulę na warsztaty z ratownictwa medycznego (35min.)
- uczniowie klasy VII C i D oraz VIII ABC wykonują quiz internetowy oraz indywidualne zadania.
- o 10:15 uczniowie klasy VII C i D oraz VIII ABC przechodzą na aulę na warsztaty z ratownictwa medycznego (35min.)
- o 10:15 uczniowie klas VI ABC oraz VIIA i B wracają do wyznaczonych sal i wykonują quiz internetowy oraz indywidualne zadania.
Organizatorzy: Samorząd Uczniowski