Zawody matematyczne

2018-06-18 20:22:24 (ost. akt: 2020-04-06 09:18:35)

Uczniowie naszej szkoły Karolina Białowós (7a), Oliwia Samselska (7a), Jakub Szcześniak(7c), Jan Samsel (7c), Amelia Lis (6b), Karolina Piechowicz (6d) w dniu 17 maja uczestniczyli w XVI edycji Warmińsko-Mazurskich Zawodach Matematycznych organizowanych przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
To największa impreza matematyczna w regionie Polski północno-wschodniej organizowana pod patronatem Kuratora Oświaty w Olsztynie oraz Rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Przez cały rok chętni uczniowie przygotowywali się pod okiem nauczyciela matematyki p. Anny Orzoł i w kwietniu przystąpili do obowiązkowego etapu eliminacji.

Wysokie wyniki uczniów: Jakuba Szcześniaka (7c), Jana Samsla (7c), Mai Nyśk (7a) zapewniły naszej szkole 8 lokatę wśród 10 najlepszych szkół w województwie warmińsko- mazurskim.