Uczniowie "Trójki" czytają, bo lubią.

2018-05-24 14:28:53 (ost. akt: 2020-04-06 09:20:04)

23 uczniów z klas IV - VI uczestniczyło w szkolnym konkursie czytelniczo - literackim "Czytam, bo lubię ".

Młodzi miłośnicy książek spotkali się w szkolnej bibliotece i prezentowali przed jury, kolegami i koleżankami fragmenty ulubionych lektur.
"Ania z Zielonego wzgórza", "Spotkanie nad morzem", "Akademia Pana Kleksa" ,"Mikołajek" to tytuły, które pojawiały się najczęściej. Można było również usłyszeć fragmenty mniej znanych, ale bardzo ciekawych utworów takich jak: "Baśniobór", czy "Historia Mademoiselle Oiseau". W drugim etapie konkursu wszyscy uczestnicy wykonali prace plastyczne do swoich lektur. Były to okładki do książek i portrety bohaterów.
Po podsumowaniu dwóch części konkursu nagrodzeni zostali:
I miejsce - Julia Gruber kl. VI D
II miejsce - Emilia Rekosz IVC
III miejsce Wiktoria Maciejewska VA
Konkurs "Czytam, bo lubię" zgromadził fanów czytania i umożliwił zaprezentowanie umiejętności głośnego czytania oraz talentów plastycznych.Organizatorzy konkursu Dorota Chylińska- Walewska ( nauczyciel języka polskiego), Klaudia Olszynka, Iwona Grzejka (panie bibliotekarki) i Renata Domżała ( nauczyciel plastyki) dziękują uczestnikom, gratulują zwycięzcom i zapraszają do udziału w konkursie za rok.