Archidiecezjalny Konkurs Biblijny

2018-04-03 15:20:15 (ost. akt: 2018-04-03 15:32:13)

9 marca 2018 r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Miłakowie odbył się finał Archidiecezjalnego Konkursu Biblijnego im. Sługi Bożego Kard. Augusta Hlonda. Tematem konkursu była Księga Wyjścia, a jego głównym celem było ukazanie Pisma Świętego jako źródła wiary i zachęcenie do indywidualnej lektury Słowa Bożego. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. Łącznie 113 uczniów, w tym ze szkół podstawowych 88, gimnazjalnych 25. Do przygotowanych testów na podstawie Księgi Wyjścia przystąpili uczniowie z 39 szkół. Do konkursie ze SP3 w Szczytnie przystąpiło troje uczniów przygotowanych przez Jadwigę Klimek. Oprócz prestiżowych miejsc komisja konkursowa przyznała trzy wyróżnienia, w tym Janowi Samsel z VII c.