menu

Święta w Szkole

2017-12-30 09:42:53 (ost. akt: 2018-05-24 14:53:08)

W grudniu, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcie edukacyjnym „Święta w Szkole”.

Rozpoczął się on w środę 6 grudnia 2017, a zakończył w piątek 22 grudnia 2017, 6 grudnia przybył do naszej szkoły Mikołaj rozdając cukierki dla każdego dziecka. Tego dnia wszyscy uczniowie przebrani byli za postaci świąteczne.
W trakcie pobytu Mikołaja odbył się konkurs na najpiękniejsze przebranie. Wszyscy uczniowie mieli fantastyczne stroje, a zwycięzcą konkursu został piękny renifer, za którego przebrała się Gabrysia Kowalska z klasy VID. Projekt przewidywał również, że od 6 do 18 grudnia uczniowie wraz z wychowawcami dekorowali ozdobami świątecznymi sale lekcyjne, korytarze oraz choinki. Na zajęciach religii uczniowie wraz z księdzem Wojtkiem oraz w domach, wspólnie z rodzicami wykonywali szopki Bożonarodzeniowe.
W ostatnim tygodniu, w trakcie lekcji przewidziane zostały różne formy świętowania: 18 grudnia w poniedziałek odbył się koncert piosenek świątecznych pod kierunkiem Pani Beaty Boczar i Sylwii Barnowskiej, które zaprezentowali uczniowie naszej szkoły; 19 grudnia we wtorek odbyła się wystawa szopek Bożonarodzeniowych; 20 grudnia w środę odbyły się koncerty i audycje Filharmonii Olsztyńskiej;
21 grudnia w czwartek, samorząd szkolny pod kierunkiem Pana Tadeusza Wlazło i Pani Renaty Domżały podczas zajęć rozdawał pierniczki i soki w każdej klasie; Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców konkursów na najpiękniejszą szopkę, ozdobioną choinkę i salę 22 grudnia w piątek odbyło się podsumowanie projektu. W trakcie wspólnego kolędowania nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów i wręczenie nagród:
Nagrody przyznano w następujących kategoriach:
Konkurs na szopkę Bożonarodzeniową
1 miejsce – Melania Brzózy - klasa I A
2 miejsce – Oliwia Śmiecińska, Karolina Pliszka, Piotr Mosakowski, Marcel Nagiegło, Weronika Kornatowska, Adrian Walas – klasa IV B
3 miejsce - Wiktor Kuleszczyk – klasa III D
Wyróżnienie:
Szymon Nowosielski – klasa IV B
Nikodem Rochmalski – klasa III E
Konkurs na najpiękniejszą choinkę
Klasa IV C, V B, VI B, VI C
Konkurs na najładniej przystrojoną salę
Sala nr 7 – klasa I E, III D
Sala nr 10 – klasa I D
Sala nr 18 – klasa VI D
Sala nr 25 – klasa III B
Świetlica Szkolna - Nagroda Specjalna

  • Dzwonki