menu

Dni Rodziny

2017-05-28 10:25:22 (ost. akt: 2017-06-20 21:15:16)

Dnia 25 maja na boisku Szkoły Podstawowej nr 3 w Szczytnie odbyły się Dni Rodziny.

Celem tej imprezy jest integracja i wspólna zabawa wszystkich, którzy są związani z naszą szkoła. Przy bardzo pięknej tego dnia pogodzie słowa powitania do wszystkich zgromadzonych wygłosiła Pani Dyrektor Wrona-Janowska. Życzyła udanej, wspólnej zabawy, oraz podziękowała za przygotowaną przez Jednostkę Wojskową z Lipowca żołnierską grochówkę, która była treściwym dodatkiem do innych atrakcji tego dnia.
Jedną z miłych niespodzianek były występy wokalne. Jako pierwszy zaprezentował się chór zebrany przez Panią Beatę Boczar, złożony z rodziców i nauczycieli, którzy odśpiewali piosenkę pt: „Wszystkie dzieci nasze są” zaś uczniowie klasy III e, Nikodem Tomporowski i Bartek Gajownik wystąpili z piosenką pt: „Uściskam mamę”. Po takich sympatycznych muzycznych deklaracjach Pan Tadeusz Wlazło zaprosił rodziców i nauczycieli startujących w potyczkach rodzinnych do losowania, które ustaliło podział 24 rodziców i 24 nauczycieli na 4 „kolorowe” grupy. Pełni werwy zawodnicy zgromadzeni na linii startu obawiali się trudnych zadań i łatwo nie było!
Odbyły się 4 emocjonujące wyścigi. Najpierw sadzenie ziemniaków z uzupełnianiem liter polskiego alfabetu. Potem wyścig z jajkiem na rakiecie i zadaniami matematycznymi. Próbą zgrania w parach był wyścig w szarfach i dorysowanie ”ludzikowi” parzystych części ciała. Na koniec odbyła się konkurencja zręcznościowa z przenoszeniem, nalewaniem i piciem wody. Sportowym zmaganiom towarzyszył gorący doping wszystkich licznie zgromadzonych widzów. Konkurencje sportowe przygotowała i prowadziła Małgorzata Kosakowska. W przerwach między konkurencjami i podliczaniem rezultatów, występowała grupa taneczna z naszej szkoły pod kierunkiem Pana Cezarego Miszczuka. Odbyło się również podsumowanie konkursu plastycznego pt: „Mazury Cud Natury”. Nagrody laureatom i podziękowania współpracującym nauczycielom wręczyli przedstawiciele Koła Wędkarskiego prowadzących szkółkę wędkarską w naszej szkole.
Po skrupulatnym przeliczeniu punktów komisja sędziowska w składzie: P. I.Skarżyńska, P. K. Kaczmarczyk, P. A. Gidziński, E. Nadolna, J. Wlazło uroczyście ogłosiła wyniki sportowej rywalizacji i wręczyła medale zwycięskim drużynom. Zawodnicy odtańczyli tradycyjny taniec zwycięstwa i radości. Na koniec oficjalnej części Dni Rodziny wystąpił chór pod kierunkiem P. Sylwii Barnowskiej, po którym P. C. Miszczuk zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy tanecznej oraz do korzystania z kawiarenki i bufetu wystawionych przed budynek szkoły.
Mamy nadzieję, że wesoła zabawa i mile spędzone popołudnie zostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników.
Małgorzata Kosakowska

  • Dzwonki