„Kocham Cię, Polsko”

2017-05-13 16:15:51 (ost. akt: 2020-04-06 09:38:40)

5 maja w naszej szkole odbył się apel z okazji obchodów rocznic majowych.

Uczniowie przypomnieli wszystkim, że maj to szczególny miesiąc w historii Polski i ważne jest, aby każdy Polak wiedział i pamiętał, co symbolizują czerwone kartki w kalendarzu. Mając w pamięci te ważne daty, uczniowie zamiast tradycyjnych wierszy i piosenek wzięli udział w turnieju wiedzy o Polsce- wzorowanym na popularnym teleturnieju „Kocham Cię, Polsko!”. Każdą z klas reprezentowała czteroosobowa drużyna, która zmagała się w sześciu konkurencjach. Pierwsza runda przyniosła wiele radości, gdyż uczniowie świętowali urodziny. Przekazywali sobie prezent z rąk do rąk, ale był jeden warunek – dobra odpowiedź na pytanie dotyczące ogólnej wiedzy o Polsce. Po dwóch minutach zaskoczył ich wybuch i spadające na głowy konfetti. W konkurencji „Co to za przedmiot?” zadaniem drużyn było rozpoznanie przedmiotu ukrytego w pudełku. Nie było to łatwe, gdyż przedmioty były bardzo stare, zapomniane przez współczesne dzieci, np. kołowrotek, sierp. Runda trzecia to „Literowy szał”, a w niej każdy uczeń z drużyny reprezentował dwie litery. Zadaniem było w ciągu 2 min. odgadnąć i ułożyć jak najwięcej 4-literowych wyrazów. Zadnie wzbudziło wiele emocji, szczególnie wśród publiczności. Wiele zmian w punktacji drużyn przyniosła konkurencja „Koło fortuny”, w której zawodnicy zmagali się z różnymi ciekawostkami o naszej szkole. Musieli poradzić sobie choćby z pytaniami: „Ile okien jest w szkole?” czy „Ile książek jest w bibliotece?”. Mimo dobrej odpowiedzi fortuna kołem się kręciła. Wśród klas czwartych zwyciężyła klasa 4a, w ciągu klas piątych niepokonana okazała się klasa 5a, a wśród klas szóstych pierwsze miejsce zdobyła 6c. Tę niecodzienną lekcję historii przygotowali uczniowie klasy Vd (pod kierunkiem wychowawczyni p. Anny Orzoł oraz p. Iwony Mackiewicz), a słodkie punkty przyznawane przez Kingę Ogonowską ufundowała Rada Rodziców z naszej szkoły. Cały konkurs poprowadziła niezrównana konferansjerka z klasy Vd Zuzanna Grygo, a turniej wokalnie wzbogaciły uczennice z tej samej klasy: Maja Banasiak, Emilia Dzięgo, Gabriela Kowalska, Julia Kraszewska, Patrycja Wronka, Oliwia Korościk oraz uczeń Jan Wlazło odpowiadający za nagłośnienie.