PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

2017-02-22 20:36:45 (ost. akt: 2017-02-22 20:39:34)

już za nami.

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły klasy I A, zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Głównym celem uroczystości, która jest już tradycją w naszej szkolnej bibliotece, było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z zasobów biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania i wyobraźni. Pierwszoklasiści zostali zapoznani z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. Przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą szanować wypożyczane książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na pamiątkę otrzymali zakładki do książki oraz imienne wizytówki.