Konkurs matematyczny „Z matematyką przez świat”

2016-04-21 07:07:15 (ost. akt: 2016-04-21 07:10:10)

12 kwietnia 2016 dwaj uczniowie naszej szkoły: Jan Samsel i Jakub Szcześniak pod opieką nauczyciela matematyki P. Anną Orzoł uczestniczyli w krajowych eliminacjach do międzynarodowego konkursu „Z matematyką przez świat”, które odbyły się w Olsztynie. To III edycja tego międzynarodowego konkursu matematycznego, którego celem jest inspirowanie, wspomaganie i prowadzenie wszechstronnej współpracy Polonii oraz Polaków z zagranicy z Ojczyzną w dziedzinie oświaty i nauki oraz upowszechnianie wiedzy matematycznej wśród uczniów. Organizatorem jest Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia „Wspólnota Polska" w partnerstwie z Wydziałem Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i Szkołą Podstawową nr 1 im. Armii Krajowej w Ostródzie. Na laureatów czekają dyplomy i nagroda główna, którą jest udział w międzynarodowym obozie rekreacyjno-naukowym w Ostródzie. Wypoczynek będzie połączony z zajęciami na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Wyniki konkursu poznamy w maju. Uczniom gratulujemy udziału i życzymy jak najwyższych wyników.