2016-03-04 10:35:45 (ost. akt: 2019-11-04 16:59:13)

Nauczyciele bibliotekarze:
Klaudia Olszynka, Iwona Grzejka, Jolanta Dobkowska, Iwona Katarzyna Lipka

W roku szkolnym 2019/2020 biblioteka szkolna jest dostępna dla uczniów w dwóch budynkach. Dla klas I - V w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Marii Skłodowskiej-Curie. Dla uczniów klas VI - VIII w budynku nr 2 ul. Jana Kasprowicza 1.

Godziny pracy biblioteki szkolnej w budynku nr 2 ul. Jana Kasprowicza 1

PONIEDZIAŁEK 8.00 – 15.30
WTOREK 8.00 – 15.30
ŚRODA dzień wewnętrzny
CZWARTEK 8.00 – 15.30
PIĄTEK 8.00 – 14.30

Godziny pracy biblioteki szkolnej w budynku nr1 ul. Marii Curie-Skłodowskiej 2

PONIEDZIAŁEK 7.45 – 15.00
WTOREK 7.45 – 15.00
ŚRODA dzień wewnętrzny
CZWARTEK 7.45 – 15.00
PIĄTEK 7.45 – 15.00

ŚRODA - dzień wewnętrzny. Jest to dzień przeznaczony na prace organizacyjno – techniczne takie jak: porządkowanie księgozbioru, oprawa książek, przygotowywanie podręczników do wypożyczenia itp. (W tym dniu wypożyczamy wyłącznie lektury).

REGULAMIN BIBLIOTEKI - pobierz
* Regulamin wypożyczalni - pobierz
* Regulamin czytelni - pobierz
* Zasady korzystania z komputerów dostępnych w bibliotece - pobierz
* Zasady wypożyczania i korzystania z bezpłatnych podręczników i materiałów edukacyjnych - pobierz

Czasopisma dla uczniów dostępne w bibliotece szkolnej
Zapraszamy uczniów do korzystania z czasopism, prenumerowanych przez bibliotekę szkolną.
Poniżej zamieszczamy wykaz tytułów prasowych, które nasza biblioteka prenumeruje:
Świerszczyk, Victor Junior, Mały Artysta , Kraina Zwierząt, Kumpel, Hobby, Hobby Extra, Giga Sport.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2019
W poniedziałek 30 września w naszej bibliotece odbył się Dzień Głośnego Czytania. W czasie przerw uczeń klasy V d Antoni Zajączkowski czytał fragmenty J.K. Rowling-Harry Potter i Kamień Filozoficzny. Uczniowie chętnie słuchali powieści fantastycznej.
Organizator: Iwona Grzejka

„Randka w ciemno …z książką”
W dniu 14 lutego 2019 roku w bibliotece szkolnej odbyła się akcja promocyjna "Randka w ciemno …z książką”. Kandydatki na randkę były zapakowane w szary papier, a tytuły pozostały niespodzianką. O wyborze decydowała wielkość lub ciężar książki. Wystarczyło wypożyczyć i odpakować w domu. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.
Organizator: Iwona Grzejka

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W tym roku do akcji przyłączyła się biblioteka wraz ze świetlicą szkolną Szkoły Podstawowej nr 3 . 28 września w świetlicy szkolnej świętowano DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA. To święto, którego najważniejszymi odbiorcami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Przed wysłuchaniem tekstu dzieci otrzymały krótką informację dotyczącą zalet czytania. Uczniowie klasy IV Krzysiu, Łukasz i Karol przeczytali młodszym kolegom „Szewczyka Dratewkę”. Głośna interpretacja spotkała się z dużym uznaniem uczniów klasy 1i 2. Z uwagą słuchali i odpowiadali na zadawane pytania, z zaciekawieniem przyglądali się ilustracjom pokazywanym w trakcie czytania. Po wysłuchaniu utworu (tekstu) uczniowie wykonali prace plastyczne.
Organizator: Iwona Grzejka, Jolanta Wróbel

Konkursy organizowane w ramach 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

* Regulamin konkursu plastycznego Marszałek Józef Piłsudski
* Konkurs wierszy patriotycznych