Z życia świetlicy

2016-02-29 18:38:46 (ost. akt: 2018-06-15 14:43:08)

Rok szkolny 2017/2018

6 kwietnia wystawiliśmy przedstawienie pt.”Wiosna” na obejrzenie, którego zaprosiliśmy uczniów i nauczycieli z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Po występie wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w warsztatach plastycznych. Dzieci ze świetlicy bardzo serdecznie przyjęły kolegów z ośrodka. Spotkanie umożliwiło uczniom naszej szkoły kontakt z osobami niepełnosprawnymi. Wizyta posłużyła wzajemnemu zrozumieniu i niwelowaniu przesądów oraz stereotypów. Pozwoli to w przyszłości młodym ludziom na bardziej świadome podejście do problemu nietolerancji i dyskryminacji osób niepełnosprawnych. Takie spotkania pobudzają aktywność młodego odbiorcy, wykształcają umiejętność niesienia pomocy w różnych sytuacjach, uczą dostrzegania innych.

Zimowe Pejzaże
Syrenka warszawska
Maski karnawałowe
Pingwiny
Choinka świetlicowa
Prace świąteczne wykonane przez uczniów w świetlicy
Światowy Dzień Pluszowego Misia w świetlicy szkolnej
24 listopada w świetlicy szkolnej obchodzono Światowy Dzień Pluszowego Misia. Ta niecodzienna uroczystość była okazją do świetnej zabawy. Każdy wychowanek przyniósł swoją ulubioną maskotkę. Okazało się, że mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przeminęła. Na początku uroczystości uczniowie zapoznani zostali z historią pluszowego misia. Wykonali prace plastyczno-techniczne ( misie, opaski na głowę). Dzieciom zostały przeczytane CV popularnych niedźwiadków: Misia Uszatka, Kubusia Puchatka, Colargola, Paddingtona. Oglądaliśmy i czytaliśmy z zaciekawieniem książeczki , których bohaterami są misie. Na zakończenie uroczystości dzieci rysowały swoje ulubione misie, maskotki.
Ze zdrowiem na ty
Papuga
Krokodyl
Origami - orzeł biały
Tęcza
Akwarium
Lekcja - uczymy się ciszy
Międzynarodowy miesiąc bibliotek szkolnych w świetlicy szkolnej
Z okazji obchodów Międzynarodowego miesiąca bibliotek szkolnych. Świetlica szkolna we współpracy z biblioteką szkloną zorganizowała konkurs plastyczny. Zadaniem dzieci było wykonanie logo Stowarzyszenia międzynarodowego miesiąca bibliotek szkolnych. I miejsce zdobyła Wiktoria Andraczek z kl. IV b. Nauczyciel bibliotekarz czytał dzieciom książki z literatury dziecięcej.
Zabawy w parku
Zwierzęta domowe
Jesienne drzewa
Warzywa z naszych ogrodów i działek
Bajeczny ptaszek
Jesienne girlandy
Owoce egzotyczne
Lampiony
Zwierzęta leśne
Warzywa
Liski
Bajkowe jeże
Konkurs: Budowle z klocków
I miejsce: Miłosz Łuka z klasy I a,
II miejsce: Michał Dawidczyk klasy I b,
III miejsce: Dominik Deptuła z klasy III e, Krzysztof Bałdyga z klasy III f
Jesienne zwierzęta - praca zbiorowa
Kolorowe jesienne liście
Wiewióreczki - konkurs plastyczny (wrzesień 2017)
I miejsce: Krzysztof Bałdyga z klasy III f, II miejsce: Maria Rasieńska z klasy II a, III miejsce: Elżbieta Woźniak z klasy I c. Wyróżnienie : Julia Wiśniewska z klasy III c.
Konkurs„Najciekawsza budowla”
(budowle wykonane z różnych klocków)
I miejsce – Kornel Lipka IV d
II miejsce – Kacper Lubowiecki I c
III miejsce – Miłosz Łuka I a

Wspomnienia z wakacji - konkurs plastyczny
I miejsce: Amelia Wyszkowska z klasy I c, II miejsce: Zuzanna Orzoł z klasy III a, III miejsce: Miłosz Łuka z klasy I a.

KOLOROWY ŚWIAT PAWII ( czerwiec 2017 )

Konkurs prozdrowotny ZE ZDROWIEM NA TY

I miejsce: Julia Chudzik z klasy IV b, Wiktoria Kobylas z klasy IV c, Joanna Polak z klasy II a; II miejsce: Agnieszka Mroczek z klasy III b, Wiktoria Łęgowska z klasy III b, Jakub Rozbiecki z klasy II b.
Propozycje mody letniej naszych małych projektantów ze świetlicy szkolnej wiosna – lato 2017

Konstrukcyjne inspiracje szóstoklasistów

Konkurs czytelniczy w świetlicy szkolnej
9 czerwca 2017 w świetlicy szkolnej został zorganizowany konkurs czytelniczy dla chętnych uczniów z klas 2-3. Dla wyróżniających się w czytaniu dzieci przygotowano drobne upominki. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Antoni Zajączkowski
Krzysztof Bałdyga
Filip Lipiński
Jan Łęgowski
Paweł Pogorzelski
Łukasz Kijewski
Tomasz Gąska
WESOŁE KWIATUSZKI (marzec 2017)
Wiosna tuż,tuż (marzec 2017) Nasze wiosenne dekoracje...
WESOŁE PINGWINKI – konkurs plastyczny (luty 2017)
I miejsce: Zuzanna Orzoł z klasy II a, II miejsce: Amelia Groszewska z klasy IIId, III miejsce: Kornel Lipka z klasy III d i Wiktoria Stancel z klasy II f.
Najpiękniejsze życzenia i laurki dla naszych kochanych Babć i Dziadków

Konkurs plastyczny "W Bałwankowie"
NASI MALI BUDOWNICZY – Jan Łęgowski kl.II d i Kornel Lipka kl. III d (styczeń 2017)
Zabawy konstrukcyjne - ROBOT BOBO
Zbudowany przez uczniów: Pawła Pogorzelskiego, Łukasza Kijewskiego, Bartka Wysockiego, Antoniego Rogalskiego.
Konkurs plastyczny ZIMOWY OBRAZEK - grudzień 2016
I miejsce: Kamil Zawadzki z klasy III b, Mikołaj Siekierski klasy III a, II miejsce: Zuzanna Orzoł klasy II a, Antoni Koniecpolski z klasy II b, III miejsce: Filip Stankiewicz z klasy II a, Maja Krawczyk z klasy III a.
MÓJ MIKOŁAJ – konkurs plastyczny ( grudzień 2016 )
Konkurs plastyczny Mój Mikołaj: I miejsce: Julia Markowska z klasy IIIe, Matylda Biruk z klasy II a, II miejsce: Maja Krause z klasy IId, II miejsce: Julia Teclaw z klasy Ia, Zofia Skiba z klasy Ia, wyróżnienie: Mikołaj Siekierski z klasy IIIa.
Mikołajowe buty (6 grudnia 2016)

Święto Niepodległości w świetlicy

Konkurs plastyczny W KRAINIE BAŚNI
W świetlicy odbył się konkurs plastyczny „W krainie baśni”:klasy I-III - I miejsce: Wiktoria Łęgowska klasa IIIb, Mikołaj Siekierski klasa IIIa, II miejsce: Filip Grzeszczyk klasa IIa, Wiktoria Andraczek klasa IIIb, III miejsce: Antoni Rogalski klasa IIf, Matylda Biruk klasa IIa; wyróżnienie: Aleksandra Hurnicka klasa IIIb, Laura Bojarzyn klasa IIIc, Wojciech Zdrojewski klasa IIc, Kamil Zawadzki klasa IIIb; klasy IV-VI - I miejsce:Julia Cieślak klasa IVb, II miejsce: Aleksandra Polak klasa VIb, III miejsce: Katarzyna Wesołowska klasa IVc, Jakub Szklarek klasa IVb.
Świetlicowi projektanci mody