KOCHAĆ, LUBIĆ, SZANOWAĆ… WALENTYNKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ.

2020-02-22 20:48:11 (ost. akt: 2020-02-22 20:51:43)

14 lutego 2020

Walentynki to święto zakochanych, które obchodzone jest 14 lutego. Tego dnia ludzie obdarowują się kartkami wyznając sobie uczucia, wierszami, słodkościami. Nazwa „walentynki” pochodzi od imienia św. Walentego, który jest patronem zakochanych. Od XVI w. w dniu św. Walentego ofiarowywano kobietom kwiaty. Przede wszystkim jednak narzeczony był obowiązany 14 lutego wysłać swej ukochanej czuły liścik, nazwany walentynką. W XIX w. takie liściki uważano za najbardziej romantyczny sposób wyznania miłości. Tyle historii. Ten radosny i magiczny dzień postanowili uczcić uczniowie naszej szkoły. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zadbali o to aby w tym szczególnym dniu, 14.02.2020r., wszyscy nasi uczniowie i nauczyciele poczuli się wyjątkowo. Każdy otrzymał słodki upominek i życzenia szczęścia, radości i miłości na cały długi rok. Wybrańcy otrzymali za pomocą poczty walentynkowej kartki z wyrazami sympatii od swoich adoratorów. W tym dniu wszyscy uczniowie stali się „walentynkami” okazywali sobie wzajemną życzliwość, przyjaźń oraz bezinteresowną pomoc.

14 lutego w bibliotece szkolnej, na długich przerwach, odbyła się impreza literacko muzyczna-"Literackie Walentynki". Na wstępie przeczytano informacje na temat historii i pochodzenia tego święta. Następnie chętni uczniowie czytali wiersze o tematyce miłosnej. Zebrani w czytelni uczniowie otrzymali słodkie niespodzianki, cukierki ze złotymi myślami o miłości. Wszyscy spędzili wolny czas między lekcjami w miłej, romantycznej atmosferze.