Ferie na sportowo w SP nr 3

2020-01-29 11:22:46 (ost. akt: 2020-01-31 12:20:20)

Przerwę zimową w naszej szkole rozpoczęliśmy spotkaniem z policjantami...

którzy poinformowali uczniów, jak należy bezpiecznie spędzać czas wolny od zajęć lekcyjnych, w tym celu dzieci zostały zapoznane z regulaminami półzimowiska: instrukcją poruszania się po drogach, przeciwpożarową oraz podczas kąpieli. Program półzimowiska był bardzo atrakcyjny i zróżnicowany. Dzieci miały możliwość korzystania z różnych atrakcji takich jak: budowanie rodzinnego miasta z klocków na Hali Wagnera, zajęcia komputerowe, gry planszowe, zajęcia plastyczne pt. „Historia lampy naftowej” w Muzeum Mazurskim, na którym mieli okazję wykonać własnoręcznie świeczkę i zapoznać się z historią naszego regionu. Uczestnicy świetnie się bawili w sali zabaw ,,Koala’’ oraz ,,Play City’’. Dużą atrakcją okazało się wyjście do MDK -u na projekcje filmowe. Zaskoczeniem i zadowoleniem okazał się wyjazd do parku wodnego Tropikana w Mikołajkach. Zorganizowano również spotkanie z panią z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej, na którym odbyła się pogadanka na temat higieny. Uczestnicy półzimowiska wzięli udział w międzyszkolnych zawodach sportowych, gdzie zajęli II miejsce. Dzieci mogły rozwijać swoją kreatywność wykonując prace plastyczne, biorąc udział w grach i zabawach w sali gimnastycznej. Rozegrany został również turniej w warcaby. Ostatniego dnia zorganizowany był dla dzieci bal karnawałowy, gdzie wszyscy otrzymali słodki upominek.