TRÓJKA TRZECIA W WOJEWÓDZTWIE

2019-06-12 21:31:52 (ost. akt: 2020-04-06 08:36:08)

W dniu 5 czerwca 2019 Galą Laureatów zakończyły się XVII Warmińsko-Mazurskie Zawody Matematyczne. Na wydziale Matematyki i Informatyki rozdano dyplomy, nagrody i listy gratulacyjne.

To już ponad 10 tysięcy uczniów przez siedemnaście kolejnych lat wzięło udział w matematycznych zmaganiach. W tym roku wśród ósmoklasistów udział w finale wzięło 112 uczniów (z naszej szkoły Jan Samsel 8c, Jakub Szcześniak 8c, Przybylska Nikola 8c, Maja Nyśk 8a, Karolina Białowós 8a, Michał Nowocień 8a, Gut Weronika 8a, Kowalski Damian 8a,Samselska Oliwia 8a).
Wielkiego sukcesu możemy zazdrościć Janowi Samslowi, który zdobył tytuł LAUREATA i zajął 3 miejsce. Wysoko uplasowali się również Karolina Białowós i Jakub Szcześniak, którzy ex aequo zajęli 7 miejsce.
Natomiast wśród uczniów do klasy 7 udział wzięło 81 zawodników. Naszą szkołę reprezentowało 2 uczniów Zuzanna Grygo 7d i Jakub Kowalski 7d. Tytuł LAUREATA zdobyła Zuzanna, której serdecznie gratulujemy.
Sukcesy indywidualne uczniów przełożyły się na sukces naszej szkoły. W tym roku zajęliśmy 5 miejsce w rankingu 10 najlepszych szkół w zawodach 2019.
Natomiast 3 miejsce szkoły w rankingu 10 najlepszych szkół w latach 2017/2018/2019 to bardzo miła niespodzianka i sukces wielu uczniów, którzy przez te lata wspólnie z panią Anią Orzoł zgłębiali tajniki matematyki. Wszystkim zawodnikom dziękujemy za pracę i zaangażowanie.