Powiatowy Konkurs Informatyczny "Bezpieczeństwo w Internecie"

2019-02-15 15:11:11 (ost. akt: 2019-02-19 19:40:53)

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu ogłoszonego w tym roku pod hasłem "Działajmy razem" 12 lutego zorganizowaliśmy w naszej szkole Powiatowy Konkurs Informatyczny "Bezpieczeństwo w Internecie". Jego celem było wdrażanie młodych internautów do rozsądnego i odpowiedzialnego korzystania z sieci oraz propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu do zasobów internetowych. Uczniowie klas IV, V, VI i VII z miasta i powiatu musieli wykazać się wiedzą na temat respektowania prywatności informacji i ochrony danych, praw własności intelektualnej, etykiety w komunikacji i norm współżycia społecznego, oceny zagrożeń związanych z technologią i ich uwzględnienie dla bezpieczeństwa swojego i innych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w składzie: Michał Szyszka z klasy IV, Natasza Kaczmarczyk z klasy V, Oskar Lewandowski z klasy VI i Julia Kaczmarczyk z klasy VII.

I miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Szczytnie
II miejsce uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczytnie
III miejsce uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczytnie

Konkurs zakończył się prelekcją pt. "Cyberprzemoc, cyberbullying, hajterska mowa nienawiści" przeprowadzoną przez kom. Konrada Kordalewskiego, starszego wykładowcę Zakładu Bezpieczeństwa Państwa Instytutu Służby Prewencyjnej Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, autora publikacji z zakresu min. systemów informacyjnych, cyberprzestępczości, cyberprzemocy, mowy nienawiści, dronów i optoelektroniki oraz wystąpieniem Jakuba Kurzawy, studenta na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne na Wydziale Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, przewodniczącego Studenckiego Koła Nowoczesnych Technologii w Bezpieczeństwie.