Twórczość patriotyczna uczniów klas piątych

2018-11-17 22:39:43 (ost. akt: 2018-11-17 22:45:06)

Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wielu działaniach związanych z obchodami Święta Niepodległości.
Uczniowie klas piątych mieli możliwość udziału w konkursie ogłoszonym przez bibliotekę szkolną na najpiękniejszy utwór liryczny o tematyce patriotycznej, związanej z naszym krajem. Prace przedstawiały ważne wydarzenia z historii Polski, polskie miasta, krajobrazy, przyrodę i przede wszystkim uczucia uczniowskie związane z Ojczyzną.

Spośród ponad 30 prac, które oceniało jury ( p. Dorota Chylińska-Walewska i Iwona Grzejka) wyróżniono wiersze autorów :
Oskar Bałaban kl. Vd
Łukasz Będziejewski kl. Va
Emilia Borys kl. Vc
Oliwia Jędrzejczyk kl.Va
Natasza Koper – uczestniczka z klasy IVa
Wiktor Mrozewski kl. Vc
Kacper Ostrowski kl. Va
Emilia Rekosz kl.Vc
Karina Sadowska kl. Vc
Karolina Samsel kl.Vc
Michał Samsel kl.Vd
Małgorzata Siemiatkowska kl.Va
Wiktoria Skorupska kl.Va
Kornelia Turowska kl. Vf
Małgorzata Zdanio-Serbiewska kl.Vd

Wyróżnieni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do zapoznania się z wierszami piątoklasistów, które opublikowano w mini-tomiku wierszy patriotycznych, dostępnym w naszej bibliotece szkolnej.

Organizator:
Dorota Chylińska-Walewska (nauczyciel języka polskiego)
Iwona Grzejka (nauczyciel biblioteki, świetlicy)